Nyitólap | Regisztráció | Belépés | Segítség | Vissza a Főoldalra
Keresés
Részletes keresés
Kategóriák
2018. Máj. 28. 03:21:21

7426 REGISZTRÁLT FELHASZNÁLÓ   60 AUKCIÓ
Licit történet | Aukció ajánlása egy ismerősnek  | Kérdezzen az eladótól

Himfy-Album 1900

 Ugrás a nagyobb képhez
A Tételfigyelő nem aktív. Kérjük jelentkezzen be.
Ugrás a leírásra

Kategória : Szakirodalom
Eladó : Numismatics Hungary (307)
Jelenlegi nyertes: Globi33 (2)
Tételek száma : 1
Az aukció vége : lezárva
Licitek száma : 23  - Licit történet
Kikiáltási ár : 1 HUF
Jelenlegi licit : 6.611 HUF
Licit növekmény : 500 HUF
Minimális licit : 7.111 HUF
Minimum ár : Nincs!

Ez az aukció lezárult
Ezt a tételt 179 alkalommal nézték meg

Tétel leírása

Himfy-Album 1900

Kiadó: Pesti Napló 1900. 144 oldal, aranyozott vászon Gottermayer kötés. A regeköltő Kisfaludy Sándor életének alkonyán, Hattyúdalá-ban, egy költeményben summázta egész életét. Állván a véghatáron, az élet s halál között, leszámolását azzal kezdi, hogy a magyar föld szülöttje Szabolcs fajából, a kinek atyja, Előd, vezére és bajnoktársa volt honfoglaló Árpádnak. Sorsjáték a születés, nem dicsekszik vele; de büszke reá, hogy ősei a hazaszerzésben Árpád oldalán állottak. Arra is büszke, hogy kilenc század lefolyása alatt a Kisfaludy családban nem találkozott Júdás, a ki «német nőkért, csillagokért, szolga-címek fejébe» piacra vitte, árúlta volna «a hazát, nyelvet és alkotmányt.» Kisfaludy Sándor ifjúságában aktuális volt a megtántoríthatatlan, az alkuvást nem ismerő hazafisággal előhozakodni. A XVIII. század második felében «csoda állat volt a magyar mágnás, Bécsben törpe, itthon magas: arany-igát vonó göböly; legtöbbjének a birtoka zár alatt az udvar kegyeinek hajhászása miatt

Előlap/obverse:

Hátlap/reverse:

Tartásfok/condition: kiváló

Súly/Weight:

Referencia/reference:

Ország: Magyarország (1114)
Szállítási feltételek: A szállítási költségeket a vevő fizeti , NEM vállal nemzetközi szállítást
Fizetési módok: Banki átutalás, Postai utánvétel, Futárszolgálat, Készpénz

Aukció kezdődött: 2018. Május 10. 12:24:55
Aukció zárul: 2018. Május 23. 12:24:55
Aukció azonosító: 5490fa5414c069ca94bdd37b99b773e2

Kategória: Szakirodalom

Kérdezzen az eladótól

Vissza a tetejére
Be kell jelentkeznie, hogy kérdezhessen az eladótól
Nyitólap | Regisztráció | Belépés | Segítség | Adatvédelem | Szállítási költségek, Garancia

Numismatics Hungary - Numizmatika.hu. Lancea Regis kft. Minden jog fenntartva.

Ügyfélszolgálat